SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Presenterfat 15154138
nr 1515 4138
Presenterfat
nysilver, reliefdekor. Diameter: 44 cm
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
måndag 16 januari 2023
kl 20:56:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.