![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 5108093
*
nr 510 8093
Pigtittare
Valnöt
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2008
kl 17:59:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 22:22:23
1
100 kr
22/2 23:53:47
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar valnöt
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 510 8093
Pigtittare
Valnöt
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/2 22:22:23 | 1 | 100 kr |
22/2 23:53:47 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar valnöt
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53