ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 3044294
*
nr 304 4294
Pigtittare
Sekelskifte, H.70
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 mars 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 21:21:20
1
100 kr
10/3 10:48:41
2
200 kr
11/3 15:15:06
3
200 kr
13/3 14:43:18
4
300 kr
14/3 13:52:39
5
350 kr
14/3 19:17:57
6
450 kr
14/3 20:23:15
6
500 kr
15/3 10:50:24
7
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Pigtittare
nr 304 4294
Pigtittare
Sekelskifte, H.70
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 mars 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/3 21:21:20 | 1 | 100 kr |
| 10/3 10:48:41 | 2 | 200 kr |
| 11/3 15:15:06 | 3 | 200 kr |
| 13/3 14:43:18 | 4 | 300 kr |
| 14/3 13:52:39 | 5 | 350 kr |
| 14/3 19:17:57 | 6 | 450 kr |
| 14/3 20:23:15 | 6 | 500 kr |
| 15/3 10:50:24 | 7 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



