ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 6284614
*
nr 628 4614
Pigtittare
1800-tal, Mahogny
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2010
kl 17:47:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 01:33:19
1
200 kr
6/3 10:44:45
2
250 kr
6/3 10:45:28
2
300 kr
8/3 14:12:15
3
400 kr
8/3 17:41:40
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Pigtittare
nr 628 4614
Pigtittare
1800-tal, Mahogny
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/3 01:33:19 | 1 | 200 kr |
| 6/3 10:44:45 | 2 | 250 kr |
| 6/3 10:45:28 | 2 | 300 kr |
| 8/3 14:12:15 | 3 | 400 kr |
| 8/3 17:41:40 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



