ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 6252721
*
nr 625 2721
Pigtittare
1800-tal, höjd: 70
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2010
kl 18:18:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 20:14:02
1
100 kr
21/2 15:26:02
2
150 kr
22/2 18:13:53
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Pigtittare
nr 625 2721
Pigtittare
1800-tal, höjd: 70
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/2 20:14:02 | 1 | 100 kr |
| 21/2 15:26:02 | 2 | 150 kr |
| 22/2 18:13:53 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



