ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 9234540
*
nr 923 4540
Pigtittare
1800-tal
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2014
kl 18:16:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 15:12:35
1
Vinnande bud
10/11 16:56:40
2
200 kr
10/11 16:56:40
1
250 kr (Budbetjänt)
10/11 16:56:56
2
300 kr
10/11 16:56:56
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Pigtittare
Läs om budbetjänten
nr 923 4540
Pigtittare
1800-tal
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/11 15:12:35 | 1 | Vinnande bud |
| 10/11 16:56:40 | 2 | 200 kr |
| 10/11 16:56:40 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 10/11 16:56:56 | 2 | 300 kr |
| 10/11 16:56:56 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



