KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastellkrita 8181292

nr 818 1292

Mats Mason

(1894-1983), Sverige

Pastellkrita , Mats Mason (1894-1983), Vid Kalmarsund, signerad, motivets mått: 34x24

Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.

Utrop:

300 kr

måndag 1 april 2013
kl 18:48:13

Mats Mason

Läs mer om Mats Mason