KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastellkrita 8181292
nr 818 1292
Mats Mason
(1894-1983), Sverige
Pastellkrita , Mats Mason (1894-1983), Vid Kalmarsund, signerad, motivets mått: 34x24
Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.
Utrop:
300 kr
måndag 1 april 2013
kl 18:48:13
Mats Mason
Läs mer om Mats Mason