KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pasteller 3743102
*
nr 374 3102
Pasteller
1 par, Carl Brandt, sjölandskap, 52x18
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pasteller sjölandskap vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
-
8106 Gouache
Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. Ej signerad, "p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:30
-
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04
*
Pasteller
nr 374 3102
Pasteller
1 par, Carl Brandt, sjölandskap, 52x18
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2005 |
- Budhistorik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pasteller sjölandskap vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20 -
8106 Gouache
Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. Ej signerad, "p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:30 -
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:04



