KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pasteller 13835141
nr 1383 5141
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Pasteller, 2 st, Barn. Signerade. Motivet: 49x30 & 48x60, yttermått inklusive ram: 67x47 & 61x74 cm
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 8 mars 2021
kl 19:41:53
3/3 21:35:18
300 kr
7/3 10:36:09
All världens barn (Lisa Larson)