KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13914077

nr 1391 4077

Woldemar Tank

(1903-1997), Sverige

Pastell, Woldemar Tank (1903-1997), Sverige. Stureplan. Signerad, daterad -59. Motivet: 28x52, yttermått inklusive ram: 43x67 cm

Woldemar Tank, svensk målare född 1903, död 1997.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 19 april 2021
kl 20:24:12

Woldemar Tank

Läs mer om Woldemar Tank