KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13834106
nr 1383 4106
Valfrid Nelson
(1849-1930), Sverige
Pastell, Solnedgång. Signerad. Motivet: 42x67cm, yttermått inklusive ram: 61x84cm
Valfrid Nelson, svensk bildkonstnär född 1849, död 1930.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 mars 2021
kl 19:32:01
6/3 19:26:33
Valfrid Nelson
Läs mer om Valfrid Nelson