KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 3375542
*
nr 337 5542
Pastell
Tillskriven Eric Hallström, porträtt, 25x20, (sk)
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 19:06:51
1
450 kr
21/11 21:37:32
2
400 kr
21/11 21:38:16
2
500 kr
22/11 07:09:53
1
650 kr
22/11 11:58:08
2
600 kr
22/11 11:59:23
2
650 kr
22/11 12:00:23
2
ledande budet*
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell porträtt porträttmåleri vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Pastell
nr 337 5542
Pastell
Tillskriven Eric Hallström, porträtt, 25x20, (sk)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 750 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/11 19:06:51 | 1 | 450 kr |
| 21/11 21:37:32 | 2 | 400 kr |
| 21/11 21:38:16 | 2 | 500 kr |
| 22/11 07:09:53 | 1 | 650 kr |
| 22/11 11:58:08 | 2 | 600 kr |
| 22/11 11:59:23 | 2 | 650 kr |
| 22/11 12:00:23 | 2 | ledande budet* |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell porträtt porträttmåleri vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



