Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 3375542



*

nr 337 5542


Pastell

Tillskriven Eric Hallström, porträtt, 25x20, (sk)


Utrop:

300 kr

Såld:

750 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 november 2004
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/11 19:06:51 1      450 kr
21/11 21:37:32 2      400 kr
21/11 21:38:16 2      500 kr
22/11 07:09:53 1      650 kr
22/11 11:58:08 2      600 kr
22/11 11:59:23 2      650 kr
22/11 12:00:23 2      ledande budet*


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell porträtt porträttmåleri vattenfärg
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:33
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr