Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 17339374



*

nr 1733 9374


PASTEL

unidentified artist. Kopia, signed, sittande flicka i ängslandskap, 30x39 cm, outer dimensions including frame: 40x49 cm, skadad ram.


Oidentifierad konstnär. Kopia, Signerad, sittande flicka i ängslandskap, 30x39 cm, yttermått inklusive ram: 40x49 cm


Condition: skadad ram

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday October 20 2025
at 18:53:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
20/10 16:34:03 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell vattenfärg
  • 7194 PASTEL
    unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:33
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:58
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 19:24




Ladda ner broschyr