KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 4036005
nr 403 6005
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Pastell, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), interiör, signerad 1942 1947, 54 x 46 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 3 april 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason