KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 10649052
nr 1064 9052
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Pastell, Kurt Carendi (1905-1971), Pojke, signerad, 62x47
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 24 oktober 2016
kl 18:53:34
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr