Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 16406344



*

nr 1640 6344


Kaj Bernstone

(f. 1946), Sverige


Kaj Bernstone (b. 1946), Sweden. Elvis, signed. Pastel, 100x70 cm, outer dimensions including frame: 123x84 cm,


Elvis, Signerad. Pastell, 100x70 cm, yttermått inklusive ram: 123x84 cm


Kaj Bernstone, born 1946, Swedish painter.

Estimate:

800

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday September 2 2024
at 19:19:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
2/9 17:06:54 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Kaj Bernstone

Kaj Bernstone, born 1946, Swedish painter.

Read more about Kaj Bernstone
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller elvis färgkrita kaj bernstone pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6161 PASTEL
    Anders Palmér (b. 1958), Sweden. Landscape. Signed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    30 sept at 19:33
  • 2002 PASTEL
    Casper Wrede (1856-1945), Finland. Winter scene. S..//
     

    Auction ends
    in three weeks
    14 oktober at 19:28
  • 8251 PASTEL
    Gerda Höglund (1878-1973), Sweden. Signed, dated 1..//
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    this Monday
    30 sept at 20:30




Ladda ner broschyr