KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8448087
nr 844 8087
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Pastell, Fanny Hjelm (1858-1944), porträtt, signerad, 1890, 40x31
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 2 september 2013
kl 19:20:29
2/9 19:15:29