KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15286340
nr 1528 6340
Ernst Wrede
(1907-1973), Sverige
"Familjen på promenad" Signerad. Påskrift a tergo 1957. Pastell, 30x23 cm, yttermått inklusive ram, 37x30 cm
Ernst Wrede, svensk bildkonstnär född 1907, död 1973.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 20 mars 2023
kl 19:51:29
500 kr
800 kr
1.000 kr