KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 11521043
nr 1152 1043
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Pastell, Landskap, signerad, 26x33 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
måndag 11 december 2017
kl 19:06:56
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo