KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 9625022
*
nr 962 5022
Pastell
Carl Brandt, 1893, Landskap, 33x49
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 18:59:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 17:22:22
1
500 kr
17/5 10:39:02
2
600 kr
18/5 18:53:54
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Pastell
nr 962 5022
Pastell
Carl Brandt, 1893, Landskap, 33x49
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/5 17:22:22 | 1 | 500 kr |
| 17/5 10:39:02 | 2 | 600 kr |
| 18/5 18:53:54 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



