Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 4477482



*

nr 447 7482


Pastell

Carl Brandt, 1907, Landskap, 25x70


Utrop:

1.200 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 januari 2007
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/1 16:11:29 1      1.000 kr
20/1 16:40:31 2      1.200 kr
21/1 11:44:01 2      Vinnande bud
22/1 15:56:14 1      1.200 kr
22/1 15:57:28 1      1.400 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:33
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr