KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 17277061
nr 1727 7061
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Pastell, Signerad, "Hunnebostrand Bohuslandskap", 45x60 cm, yttermått inklusive ram: 61x76 cm
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 september 2025
kl 18:21:04
29/9 15:06:18
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth