FURNITURE / Chairs and Stools / Pall 5508485
*
nr 550 8485
Pall
Lenght: ()
Rörstrand, keramik, höjd: 12 + terrin med lock(skador), längd: 18
Withdrawn
Auction date:
Monday November 3 2008
at 16:11:39
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar keramik pall rörstrand skador skandinavien stol stolar sverige terrin med lock
-
8096 ARMCHAIRS
one pair, vit tygklädsel, löstagabar sits,
Auction ends
in a week
26 jan at 20:42
-
6450 CHAIRS
one pair, 19th century,
Auction ends
in a week
26 jan at 20:56
-
6518 CHAIRS
one pair, baroque, omklädda, a damage.
Auction ends
in a week
26 jan at 18:54
*
Pall
nr 550 8485
Pall
Lenght: ()
Rörstrand, keramik, höjd: 12 + terrin med lock(skador), längd: 18
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday November 3 2008 |
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar keramik pall rörstrand skador skandinavien stol stolar sverige terrin med lock
-
8096 ARMCHAIRS
one pair, vit tygklädsel, löstagabar sits,
Auction ends
in a week
26 jan at 20:42 -
6450 CHAIRS
one pair, 19th century,
Auction ends
in a week
26 jan at 20:56 -
6518 CHAIRS
one pair, baroque, omklädda, a damage.
Auction ends
in a week
26 jan at 18:54



