KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15543244
*
nr 1554 3244
Roland von Rainals
(f. 1927), Sverige
Oljemålningar, 4 st, Roland von Rainals (f. 1927), Kustlandskap. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44-37 - 65-56 cm
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 augusti 2023
kl 18:50:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/8 10:20:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Roland von Rainals
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Läs mer om Roland von Rainals
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja på duk oljemålningar roland von rainals svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Roland von Rainals
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Läs mer om Roland von Rainals
nr 1554 3244
Roland von Rainals
(f. 1927), Sverige
Oljemålningar, 4 st, Roland von Rainals (f. 1927), Kustlandskap. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44-37 - 65-56 cm
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 augusti 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/8 10:20:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Roland von Rainals
Roland von Rainals, svensk mÃ¥lare född i Uddevalla 1927.Läs mer om Roland von Rainals
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja på duk oljemålningar roland von rainals svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



