KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13038093

nr 1303 8093

Jan B Pospisil

(1898-1968), Sverige

Oljemålningar, 2 st, Signerad. Olja på duk, 38x54 respektive 46x36 cm

Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 27 januari 2020
kl 19:09:10

Jan B Pospisil

Läs mer om Jan B Pospisil