KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13038093
nr 1303 8093
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Signerad. Olja på duk, 38x54 respektive 46x36 cm
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 27 januari 2020
kl 19:09:10
800 kr
1.000 kr
Jan B Pospisil
Läs mer om Jan B Pospisil