KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 11987186
*
nr 1198 7186
Erik Norselius
(1874-1956), Sverige
Oljemålningar, Franska landskap, signerade, -23 och -24. Olja på duk, 27x60
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 augusti 2018
kl 20:51:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/8 16:00:13
1
Vinnande bud
20/8 16:34:16
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Erik Norselius
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Läs mer om Erik Norselius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik norselius franska landskap olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Erik Norselius
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
Läs mer om Erik Norselius
nr 1198 7186
Erik Norselius
(1874-1956), Sverige
Oljemålningar, Franska landskap, signerade, -23 och -24. Olja på duk, 27x60
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 augusti 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/8 16:00:13 | 1 | Vinnande bud |
| 20/8 16:34:16 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Erik Norselius
Erik Norselius, svensk bildkonstnär född 1874, död 1956.Läs mer om Erik Norselius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik norselius franska landskap olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



