KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12777531

nr 1277 7531

Yrjö Penttilä

(f. 1891), Finland

Oljemålning, Landskap med sjö. Signerad, daterad -23. Olja på pannå, 50x75 cm

Yrjö Penttilä, finländsk bildkonstnär född 1891.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 30 september 2019
kl 20:00:41

Yrjö Penttilä

Läs mer om Yrjö Penttilä