KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16802032

nr 1680 2032

Woldemar Tank

(1903-1997), Sverige

Oljemålning, Signerad, Från Djurgården. Olja på duk, 32x59 cm, yttermått inklusive ram: 36x63 cm

Woldemar Tank, svensk målare född 1903, död 1997.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 17 februari 2025
kl 18:36:44

15/2 07:25:37 1      Vinnande bud
17/2 14:55:19 1      justering av budtak

  • Tema
  • 17 feb

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Woldemar Tank

Läs mer om Woldemar Tank