KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13534179

nr 1353 4179

William Gislander

(1890-1937), Sverige

Oljemålning, Gräsand med ungar. Signerad, daterad 1929. Olja på duk, 89x133 cm

William Gislander, svensk målare född 1890, död 1937.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 12 oktober 2020
kl 20:12:05

William Gislander

Läs mer om William Gislander