KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15032100

nr 1503 2100

Wilhelm von Gegerfelt

(1844-1920), Sverige

Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 42x63 cm, yttermått inklusive ram: 56x77

Wilhelm von Gegerfelt, född 1844 i Göteborg, död 1920, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 21 november 2022
kl 18:59:47

Wilhelm von Gegerfelt

Läs mer om Wilhelm von Gegerfelt