KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14408509
*
nr 1440 8509
Wieslawa Kwiatkowska
(1925-2011), Polen
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 59x49 cm, yttermått inklusive ram: 73x63 cm
Kondition: slitage
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 18:07:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 11:37:49
1
300 kr
17/12 10:27:54
2
350 kr
19/12 00:57:48
3
400 kr
19/12 21:01:22
2
500 kr
20/12 17:32:56
4
500 kr
20/12 17:32:56
2
500 kr (Budbetjänt)
20/12 17:36:38
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wieslawa Kwiatkowska
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
Läs mer om Wieslawa Kwiatkowska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar poland polen polish polsk stilleben wieslawa kwiatkowska
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Wieslawa Kwiatkowska
Kondition: slitage
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Wieslawa Kwiatkowska
nr 1440 8509
Wieslawa Kwiatkowska
(1925-2011), Polen
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 59x49 cm, yttermått inklusive ram: 73x63 cm
Kondition: slitage
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/12 11:37:49 | 1 | 300 kr |
| 17/12 10:27:54 | 2 | 350 kr |
| 19/12 00:57:48 | 3 | 400 kr |
| 19/12 21:01:22 | 2 | 500 kr |
| 20/12 17:32:56 | 4 | 500 kr |
| 20/12 17:32:56 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 20/12 17:36:38 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wieslawa Kwiatkowska
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.Läs mer om Wieslawa Kwiatkowska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar poland polen polish polsk stilleben wieslawa kwiatkowska
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



