KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13207399
*
nr 1320 7399
Werner Janson
(f. 1922), Sverige
Oljemålning, Matadorer. Monogramsignerad, -52. Olja på pannå, 31x26 cm
Werner Janson, svensk bildkonstnär född 1922.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2020
kl 19:55:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 21:04:07
1
350 kr
19/4 02:37:47
2
250 kr
19/4 02:37:47
1
300 kr (Budbetjänt)
19/4 02:38:04
2
400 kr
19/4 16:22:56
1
450 kr
20/4 18:27:10
3
500 kr
20/4 19:50:56
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: matadorer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige werner janson
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Werner Janson
Werner Janson, svensk bildkonstnär född 1922.
Läs om budbetjänten
nr 1320 7399
Werner Janson
(f. 1922), Sverige
Oljemålning, Matadorer. Monogramsignerad, -52. Olja på pannå, 31x26 cm
Werner Janson, svensk bildkonstnär född 1922.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/4 21:04:07 | 1 | 350 kr |
| 19/4 02:37:47 | 2 | 250 kr |
| 19/4 02:37:47 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 19/4 02:38:04 | 2 | 400 kr |
| 19/4 16:22:56 | 1 | 450 kr |
| 20/4 18:27:10 | 3 | 500 kr |
| 20/4 19:50:56 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: matadorer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige werner janson
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



