KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13978362
nr 1397 8362
Verner Savosnick
(1917-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1947. Olja på duk, ca 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm
Verner Savosnick, svensk bildkonstnär född 1917 i Saltsjöbaden, död 1972.
Utrop:
500 kr
måndag 17 maj 2021
kl 20:19:18
Verner Savosnick
Läs mer om Verner Savosnick