KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13372001

nr 1337 2001

Väinö Paris

(1921-2001), Finland

Oljemålning, Åkerlandskap. Signerad, daterad -78. Olja på pannå, 57x60 cm

Väinö Paris, finländsk bildkonstnär född 1921, död 2001.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 13 juli 2020
kl 20:42:17

4/7 09:03:44 1      Vinnande bud

Väinö Paris

Läs mer om Väinö Paris