KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165080
nr 1616 5080
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Landskap med figurer. Signerad, daterad 1961. Olja på pannå, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 57x68 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
2.200 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 29 april 2024
kl 20:14:22
25/4 20:50:16