KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16715085
nr 1671 5085
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Kustparti med båt. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 41x57 cm, yttermått inklusive ram: 60x75 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 januari 2025
kl 18:48:41
2/1 21:52:40