KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13989459
nr 1398 9459
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Hamn. Signerad, daterad 1968. Olja på duk, 64x53, yttermått inklusive ram: 81x70 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 24 maj 2021
kl 19:47:08
24/5 19:42:08