KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14957222

nr 1495 7222

Uno Svensson

(1929-2012), Sverige

Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad -72. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 133x100 cm

Kondition: skadad duk

Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 10 oktober 2022
kl 19:18:07

8/10 13:15:35 1      Vinnande bud

Uno Svensson

Läs mer om Uno Svensson