Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Oil paintings / Oil painting 9952105



*

nr 995 2105


OIL PAINTING

Ulander, still life, 38x46, damaged canvas.


Ulander, Stilleben, 38x46


Condition: skadad duk

Estimate:

500

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday November 16 2015
at 19:50:44


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/11 17:23:30 1      100 kr
16/11 08:33:42 2      150 kr
16/11 11:32:17 3      Vinnande bud
16/11 16:04:41 2      250 kr
16/11 16:04:41 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 16

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar stilleben ulander
  • 6364 OIL PAINTING
    Amanda Decic. Signed, dated 2024. Signature a terg..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:34
  • 6747 OIL PAINTING
    Anita Erséus (b. 1929), Sweden. Birches. Signed. O..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:37
  • 3029 OIL PAINTING
    Anita Erséus (b. 1929), Sweden. Signed, dated - 85..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:37
  • 6732 OIL PAINTING
    Annikca Brommesson. Signed, 'Oh Dear'. Oil on canv..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:01
  • 3025 OIL PAINTING
    Beda Löberg (1895-1974), Sweden. Signed, still lif..//
    Present: SEK 400

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:10
  • 7147 OIL PAINTING
    Bengt Pettersson (1929-2010), town scene. Signed. ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:14




Ladda ner broschyr