KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14245351
nr 1424 5351
Ture Dahlö
(1895-1970), Sverige
Oljemålning, "Livslust". Signerad. Olja på duk, 46x32, yttermått inklusive ram: 67x53 cm
Ture Dahlö, född 1895, död 1970, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 18:08:43
5/10 16:47:49
100 kr
11/10 18:03:44