KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114017
nr 1411 4017
Torsten Torstenson
(1901-1974), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad. Olja på pannå, 27x35cm, yttermått inklusive ram: 41x50cm
Torsten Torstenson, svensk målare född 1901, död 1974 .
måndag 16 augusti 2021
kl 18:42:07
Torsten Torstenson
Läs mer om Torsten Torstenson
Torsten Torstenson
Läs mer om Torsten Torstenson
nr 1411 4017
Torsten Torstenson
(1901-1974), Sverige
måndag 16 augusti 2021 |
Torsten Torstenson
Torsten Torstenson, svensk målare född 1901, död 1974 .Läs mer om Torsten Torstenson