KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12213130
*
nr 1221 3130
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Oljemålning, Landskap med vatten, signerad. Olja på pannå, 25x32
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 18:42:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 14:09:10
1
1.500 kr
3/12 12:29:28
2
1.200 kr
3/12 12:29:28
1
1.300 kr (Budbetjänt)
3/12 12:30:01
2
1.500 kr
3/12 12:30:01
1
1.500 kr (Budbetjänt)
3/12 18:09:58
3
Vinnande bud
3/12 18:37:08
4
1.800 kr
3/12 18:37:08
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap med vatten olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Torsten Renqvist
nr 1221 3130
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Oljemålning, Landskap med vatten, signerad. Olja på pannå, 25x32
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/11 14:09:10 | 1 | 1.500 kr |
| 3/12 12:29:28 | 2 | 1.200 kr |
| 3/12 12:29:28 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 3/12 12:30:01 | 2 | 1.500 kr |
| 3/12 12:30:01 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 3/12 18:09:58 | 3 | Vinnande bud |
| 3/12 18:37:08 | 4 | 1.800 kr |
| 3/12 18:37:08 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, mÃ¥lare och författare.Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap med vatten olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



