KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15936321
nr 1593 6321
Torsten Löwgren
(1903-1991), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap, monogramsignerad och daterad - 47. Olja på pannå, bildmått: 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
Torsten Löwgren, svensk målare född i Gävle 1903, död 1991.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 29 januari 2024
kl 19:35:51
100 kr
1.000 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
Torsten Löwgren
Läs mer om Torsten Löwgren