KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15836313

nr 1583 6313

Torsten Löwgren

(1903-1991), Sverige

Oljemålning, Byscen. Signerad, daterad 1988. Olja på duk, 65x85 cm, yttermått inklusive ram: 85x105 cm

Torsten Löwgren, svensk målare född i Gävle 1903, död 1991.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 4 december 2023
kl 20:38:07

3/12 10:08:34 1      Vinnande bud

Torsten Löwgren

Läs mer om Torsten Löwgren