KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12343013
*
nr 1234 3013
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Oljemålning, "Vallonflicka". Olja på duk, 55x29 cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 19:47:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 02:29:35
1
500 kr
11/2 12:12:12
1
Vinnande bud
11/2 18:44:41
2
1.000 kr
11/2 18:44:41
1
1.100 kr (Budbetjänt)
11/2 19:42:24
2
1.200 kr
11/2 19:42:24
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Tore Wideryd
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Tore Wideryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore wideryd
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
*
Tore Wideryd
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Tore Wideryd
nr 1234 3013
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Oljemålning, "Vallonflicka". Olja på duk, 55x29 cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/2 02:29:35 | 1 | 500 kr |
| 11/2 12:12:12 | 1 | Vinnande bud |
| 11/2 18:44:41 | 2 | 1.000 kr |
| 11/2 18:44:41 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 11/2 19:42:24 | 2 | 1.200 kr |
| 11/2 19:42:24 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Tore Wideryd
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Tore Wideryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore wideryd
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05



