KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16723105

nr 1672 3105

Tord Nygren

(f. 1936), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 06, Flicka på gunga. Olja på duk, 40x38 cm, yttermått inklusive ram: 49x47 cm

Tord Nygren, svensk illustratör och författare född 1936.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 13 januari 2025
kl 20:37:20

Tord Nygren

Läs mer om Tord Nygren