KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15475082

nr 1547 5082

Tord Leander Engström

(1914-1985), Sverige

Oljemålning, "Lapporten, Björkliden". Signerad, daterad -59. Olja på pannå, 22x28 cm, yttermått inklusive ram: 30x35

Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 12 juni 2023
kl 18:14:34

8/6 23:10:32 1      300 kr
9/6 16:07:38 2      Vinnande bud

Tord Leander Engström

Läs mer om Tord Leander Engström