KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14103094
*
nr 1410 3094
Toralf Jergill
(1900-1995), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 73x62 cm
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 augusti 2021
kl 19:19:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/8 11:25:47
1
300 kr
8/8 18:23:18
2
350 kr
9/8 18:30:37
3
Vinnande bud
9/8 19:14:35
2
450 kr
9/8 19:14:35
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Toralf Jergill
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Läs mer om Toralf Jergill
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige toralf jergill
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Toralf Jergill
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Toralf Jergill
nr 1410 3094
Toralf Jergill
(1900-1995), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 73x62 cm
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/8 11:25:47 | 1 | 300 kr |
| 8/8 18:23:18 | 2 | 350 kr |
| 9/8 18:30:37 | 3 | Vinnande bud |
| 9/8 19:14:35 | 2 | 450 kr |
| 9/8 19:14:35 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Toralf Jergill
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.Läs mer om Toralf Jergill
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige toralf jergill
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



