KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13149356

nr 1314 9356

Tor Hörlin

(1899-1985), Sverige

Oljemålning, Utsikt från Essingen, Signerad. Olja på pannå, 55x65 cm

Tor Hörlin, svensk målare född 1899 i Stockholm, död 1985.

måndag 23 mars 2020
kl 18:42:00

Tor Hörlin

Läs mer om Tor Hörlin