KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757023
*
nr 1275 7023
Tom Fahlroth
(1921-1980), Sverige
Oljemålning, Kvinna. Signerad. Olja på duk, 64x44 cm
Tom Fahlroth, svensk bildkonstnär född 1921, död 1980.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 19:47:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 07:18:17
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinna olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tom fahlroth
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
*
Tom Fahlroth
Tom Fahlroth, svensk bildkonstnär född 1921, död 1980.
nr 1275 7023
Tom Fahlroth
(1921-1980), Sverige
Oljemålning, Kvinna. Signerad. Olja på duk, 64x44 cm
Tom Fahlroth, svensk bildkonstnär född 1921, död 1980.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/9 07:18:17 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinna olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tom fahlroth
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53



